O KALINIE

KALINA to Nowa Dziewczyna w Mieście, tak ją przedstawił po raz pierwszy Marek Niedźwiecki na antenie Trójki. We wrześniu 2016 roku wydała singiel “Nawet Jeśli”, który dotarł do pierwszych miejsc list przebojów hipnotyzując słuchaczy romantycznym dream popowym brzmieniem. Kolejne single “Pamiętam Cię” oraz “Biuro rzeczy znalezionych” również znalazły się na playlistach radiowych, wprowadzając w znane rejony popu łobuzerski uśmiech miejskiej poezji. Pod koniec września 2017 roku ukazał się album KALINY p.t. “Czyste Szumienie”.

Link do prezentacji (materiału) nt KALINY: http://kalinasongs.pl/wp-content/uploads/2018/02/KALINA-muzyczna-prezentacja-Artystki.pdf

Ta muzyka to stan umysłu. Przebojowość i melancholia, w której przejrzą się z rozkoszą fani Juliee Cruise, Cliffa Martineza czy Kyle Dixon & Michaela Steina. Autorem utworów jest KALINA (Kalina Hlimi-Pawlukiewicz). Aktorka i muzyk. Dziewczyna z harfą. Od lat pisze piosenki, opowieści, wiersze. We wrześniu 2017 roku wydała swój debiutancki album “Czyste Szumienie”, do którego napisała muzykę i teksty, a którego produkcją zajął się znany z brytyjsko-polskiego duetu KDMS Max Skiba. Na płycie można także usłyszeć remix Jacka Sienkiewicza oraz “głos ojca” w wykonaniu Tomasza Knapika. Po raz pierwszy KALINA zaprezentowała na żywo Czyste Szumienie w listopadzie 2017 roku w Studio Koncertowym Agnieszki Osieckiej. KALINA jest też autorką i wykonawczynią tytułowej piosenki do serialu “Za Marzenia”.

KALINA o wersji koncertowej płyty:

“Rozbudowaliśmy wspólnie z muzykami Czyste Szumienie o siłę brzmienia żywych instrumentów. Lirykę elektroniczną zdominuje band, dając Wam autentyczność prosto z ziemi. Zasilane miłością stworzenie świata, metafizyczna podróż po zakamarkach wspomnień drzemiących w zbiorowej podświadomości, wyjście z mroku do światła. W miejskich baśniach i dziewczyńskich songach odnajdziecie nutę rodzimego kampu, potworów syntezatorowych dream pop’owy romantyczny suicide, a to wszystko zanurzone w akustycznym brzmieniu harfy i celnym brzmieniu całego zespołu stworzy kryształowo hippie-pop’owy, melodyjny przekaz.”.

Wybrane recenzje płyty napisane przez fanów ze strony sklepu EMPIK:

Cyt: “Jest to lepsza odmiana popu. Tekst pisany w sposób pewny i świadomy. Ambitna muzyka na wysokim poziomie. Wokalistka, która potrafi grać na harfie i fortepianie i to się czuję. W piosenki mocno wdziera się muzyka elektroniczna, ale to przecież nikomu nie przeszkadza. Często melodia pisze własną historie, a potem wchodzi wokal, tak właśnie jest w przypadku piosenki pt. Pamiętam Cię. Lekki głos z łatwością przypadnie go gustu większości słuchaczy. Dziwie się, że tak ciężko usłyszeć jej repertuar w radiu. Idealna płyta do słuchania podczas jazdy samochodem, a zarazem podczas spacerów kiedy mamy więcej czasu na przeanalizowanie tekstu.”

Cyt: “Kalina jest naprawdę świetną artystką, uwielbiam ja za to co robi.. a ta płyta jest dowodem świadomego popu, który w żadnen sposób nie ociera się o kicz. Zabiera nas w prawdziwą podróż, która porywa lekkością i tajemniczym, lekko romantycznym klimatem. Wnosi coś zupełnie oryginalnego i niespotykanego w obecnych czasach. “Nawet jeśli” i “Pamiętam Cię” w obu wersjach, również w tej bonusowej są najlepszymi hitami z tego krążka. Jest to na pewno płyta niszowa, ale na tyle uniwersalna i przystępna, że z powodzeniem może spodobać się większości fanów popu i zdobywać listy przebojów. Bardzo polecam zapoznać się!”

Źródło recenzji: http://www.empik.com/czyste-szumienie-kalina,p1161191266,muzyka-p