KALINA i jej „Czyste Szumienie" na Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie

KALINA i jej „Czyste Szumienie" na Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie

KALINA i jej „Czyste Szumienie” na Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie 16 czerwca o godz. 22.00 w Centrum Kultury – WSTĘP WOLNY !

KALINA to Nowa Dziewczyna w Mieście, tak ją przedstawił po raz pierwszy Marek Niedźwiecki na antenie radiowej Trójki.

Po raz pierwszy zaprezentowała swoją twórczość we wrześniu 2016 roku wydając singiel “Nawet Jeśli”, który dotarł do pierwszych miejsc list przebojów hipnotyzując słuchaczy romantycznym dream popowym brzmieniem.

Kolejne single “Pamiętam Cię” oraz “Biuro rzeczy znalezionych” również znalazły się na playlistach radiowych, wprowadzając w znane rejony popu łobuzerski uśmiech miejskiej poezji. Pod koniec września 2017 roku ukazał się album KALINY p.t. “Czyste Szumienie”. Ta muzyka to stan umysłu. Przebojowość i melancholia, w której przejrzą się z rozkoszą fani Juliee Cruise, Cliffa Martineza czy Kyle Dixon & Michaela Steina. Autorem większości utworów jest KALINA, a wyprodukował i zaaranżował je Max Skiba znany z polsko-brytyjskiego duetu KDMS.

Koncert w Lublinie to kolejny przystanek na trasie KALINY, wcześniej zagrała wraz z zespołem m.in. w Studiu Koncertowym Trójki im.Agnieszki Osieckiej, na festiwalu Enea Spring Breake, w studiu koncertowym Radia Rzeszów oraz w klubie SPATiF w Warszawie.

KALINA o swoich koncertach:

“Rozbudowaliśmy wspólnie z muzykami Czyste Szumienie o siłę brzmienia żywych instrumentów i oczywiście harfę. Lirykę elektroniczną zdominuje band, dając Wam autentyczność prosto z ziemi. Zasilane miłością stworzenie świata, metafizyczna podróż po zakamarkach wspomnień drzemiących w zbiorowej podświadomości, wyjście z mroku do światła. W miejskich baśniach i dziewczyńskich songach odnajdziecie nutę rodzimego kampu, potworów syntezatorowych, dream pop’owy romantyczny suicide, a to wszystko zanurzone w akustycznym brzmieniu harfy i celnym brzmieniu całego zespołu stworzy kryształowo hippie-pop’owy, melodyjny przekaz. Tak zaczynamy wiosnę. Zapraszamy”.

Z ciekawostek, na koncercie KALINA wykonuje również na żywo piosenkę tytułową – której jest autorką tekstu i muzyki – do najnowszego serialu TV pt. “Za Marzenia”.

Na scenie oprócz KALINY (harfa, wokal) usłyszymy zespół w składzie:
Wojtek Sobóra – bębny
Grzegorz Stańczyk – gitary
Mikołaj Dobber – klawisze

Poznajcie nasze single:Posłuchajcie również całej płyty “Czyste Szumienie” w znanych serwisach muzycznych, np. w Spotify:

więcej informacji:

Start

Posłuchaj KALINY


https://www.facebook.com/Kalina.Hlimi.Pawlukiewicz/

16.06.18 godz. 22.00, wirydarz Centrum Kultury w Lublinie

WSTĘP WOLNY !

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *